Jagiellońskie Warsztaty Olimpijskie

organizowane przez

Wydział Matematyki i Informatyki UJ

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,


W tym roku odbywa się już IV. edycja Jagiellońskich Warsztatów Olimpijskich, zajęć dla uczniów z Polski południowej przygotowujących się do udziału w olimpiadach informatycznej i matematycznej. Cykl spotkań obejmuje zajęcia z matematyki i informatyki, prowadzone przez pracowników, doktorantów i studentów naszego Wydziału, wśród nich wielu laureatów olimpiad matematycznej i informatycznej. Tegoroczna edycja, ze względu na sytuację epidemiologiczną, odbywa się całkowicie w trybie zdalnym.

W poprzednich edycjach warsztatów brali udział uczniowie z wielu szkół Polski południowej (Bielsko-Biała, Dębica, Gliwice, Jasło, Katowice, Kielce, Kraków, Końskie, Krosno, Leżajsk, Myszków, Myślenice, Olkusz, Opole, Pionki, Piotrków Trybunalski, Połaniec, Rabka, Radom, Ropczyce, Rzeszów, Tarnobrzeg, Tarnów, Wrocław, Zamość ). Z przyjemnością informujemy, że uczestnicy naszych warsztatów zdobywają najwyższe miejsca w Olimpiadzie Matematycznej, jak i Informatycznej, jak również w prestiżowych zawodach międzynarodowych (International Mathematical Olympiad, European Girls Mathematical Olympiad, Middle European Mathematical Olympiad, Romanian Masters of Mathematics). Serdecznie gratulujemy sukcesów!

...

Na zdjęciu uczestnicy JWO 2017/18 - uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, zdobywający matematyczne szlify pod opieką Pana dr. Mariusza Krausa. Od lewej stoją: Jan Fornal, Patryk Marszałek, Miłosz Mazur, Maciej Rut, Jakub Gładysz, Kacper Mucha, Maciej Domaradzki, Kamil Ciebiera, z przodu od lewej: Piotr Kaliciak i Radomił Baran. Cieszymy się, że dwóch byłych uczestników warsztatów - Jan Fornal i Radomił Baran, zdobywcy złotego i srebrnego medalu na IMO, po rozpoczęciu studiów matematycznych na naszym wydziale sami prowadzą zajęcia w ramach JWO.

Aktualności

  • Kalendarz spotkań JWO 2020/21
  • Informatyka: 17 X, 21 XI, 12 XII , 16 I, 13 III, godz. 10.00-13.00
  • Matematyka: 24 X, 14 XI, 12 XII, 23 I, 27 II, od godz. 9.00

Sukcesy uczestników warsztatów

  • Radosław Żak, uczeń V LO im. A.Witkowskiego w Krakowie i uczestnik JWO, zdobył złoty medal w Konkursie Prac Uczniowskich im. Pawła Domańskiego, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Matematyczne i czasopismo Delta, za pracę "Ciągi trzech kwadratów i krzywe eliptyczne", napisaną pod opieką dr hab. Grzegorza Kapustki, pracownika Instytutu Matematyki UJ. (dodano: 7 listopada 2019 13:30)
  • Uczestnicy kolejnej edycji Jagiellońskich Warsztatów Olimpijskich ponownie odnieśli sukcesy na olimpiadach w Polsce i międzynarodowych zawodach w roku 2019:
    • LXX Olimpiada Matematyczna, laureat pierwszego stopnia: Tomasz Ślusarczyk (V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie); laureaci drugiego stopnia: Radosław Żak (V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie), Maciej Dziuba (II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich), Jan Fornal (LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie), Kamil Galewski (I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim), Aleksandra Kowalska (LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie); laureaci trzeciego stopnia: Patryk Barłowski (IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie), Dominik Bysiewicz (I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie), Dominik Chmura (III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie), Daniel Goc (V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie), Mikołaj Grzebieluch (II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich), Rafał Pyzik (III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie); laureat czwartego stopnia: Filip Konieczny (III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie).
    • XXVI Olimpiada Informatyczna, laureat I miejsca: Mieszko Grodzicki (VI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Radomiu); laureat II miejsca: Krzysztof Boryczka (V LO w Bielsku-Białej); laureaci III miejsca: Aleksandra Kowalska (LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie), Antoni Długosz (XLII LO im. Adama Mickiewicza w Krakowie).
    • International Mathematical Olympiad, złoty medal: Jan Fornal (LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie); srebrny medal: Radosław Żak (V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie), Kamil Galewski (I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim); brązowy medal: Tomasz Ślusarczyk (V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie).
    • Romanian Masters of Mathematics, złoty medal: Jan Fornal (LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie); brązowy medal: Tomasz Ślusarczyk (V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie); wzmianka zaszczytna: Radosław Żak (V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie).
    • International Tournament of Young Mathematicians: srebrny medal dla reprezentacji Polski, członkami drużyny byli: Krzysztof Boryczka (V LO w Bielsku-Białej), Kamil Ciebiera (LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie), Piotr Kaliciak (LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie), Radosław Żak (V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie).
    • Náboj, drużyny z Polski południowej z miejsc 1-16 miały wielu uczestników JWO (V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie, I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich, I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim, VIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach, III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie, V LO w Bielsku-Białej).
    • International Olympiad on Astronomy and Astrophysics, srebrny medal: Kamil Ciebiera (LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie).
    (dodano: 7 listopada 2019 13:33)
  • Miło nam poinformować, że uczestnicy zeszłorocznej edycji Jagiellońskich Warsztatów Olimpijskich mogą pochwalić się świetnymi osiągnięciami w olimpiadach w Polsce i prestiżowych międzynarodowych zawodach w roku 2018:
    • LXIX Olimpiada Matematyczna, laureaci drugiego stopnia: Radomił Baran (Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie), Maciej Dziuba (II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich), Jan Fornal (LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie), Filip Gawron (III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie), Aleksandra Kowalska (LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie)
    • XXV Olimpiada Informatyczna, laureat II miejsca: Grzegorz Gawryał (III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie)
    • International Mathematical Olympiad, złoty medal: Jan Fornal (LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie); srebrny medal: Radomił Baran (LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie)
    • European Girls' Mathematical Olympiad, złoty medal: Aleksandra Kowalska (LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie); srebrny medal: Weronika Lorenczyk (VIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach)
    • Middle European Mathematical Olympiad, złote medale: Maciej Dziuba (II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich), Aleksandra Kowalska (LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie); srebrne medale: Rafał Pyzik (III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie), Kamil Galewski (I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim)
    • Romanian Masters of Mathematics, złoty medal: Jan Fornal (LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie), brązowy medal: Radomił Baran (LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie), wzmianka zaszczytna: Maciej Dziuba (II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich).
    (dodano: 7 listopada 2019 13:33)

Czekamy na was!

W przypadku pytań prosimy o kontakt:


12 664 75 96

Jak dojechać?

Budynek Wydziału znajduje się przy ul. Łojasiewicza 6. Możliwy jest dojazd komunikacją miejską do przystanku o nazwie Norymberska.

Rozkład jazdy MPK

Wyszukiwarka połączeń jakdojade.pl

Plan budynku

Pod tym adresem można odnaleźć plan budynku: https://intra.matinf.uj.edu.pl/plan/